Nasze publikacje

Okładka książki

Parafia Dłużec
Architektoniczna perełka na jurajskim szlaku

Autorami książki są Ks. Proboszcz Andrzej Michniewski oraz pochodzący z Dłużca Michał Latos. „Architektoniczna perełka na jurajskim szlaku” prowadzi Czytelnika przez bogate dzieje parafii, z uwzględnieniem rysu historycznego samej miejscowości.

Parafia w Dłużcu w 2011 roku obchodziła swój jubileusz 700-lecia. Znalazła się również na kilku szlakach turystycznych prowadzących przez Małopolskę. Książka ta, oprócz historii parafii, opisuje również jej zabytki, a załączona galeria zdjęć pozwoli zabrać Czytelnikowi wspomnienia z pobytu w Dłużcu ze sobą.

Stan: dostępna

parafia-ulotka-front

Parafia pw. św. Mikołaja i Wawrzyńca w Dłużcu

Ulotka, wydana w związku z obchodzonymi uroczystościami odpustowymi 6 grudnia 2014 roku. Uroczystej Eucharystii przewodniczył wówczas Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Stan: dostępna